دریافت{تحقیق در مورد مارها را بهتر بشناسيم }

تحقیق در مورد مارها را بهتر بشناسيم |1609832|ejz|تحقیق در مورد مارها را بهتر بشناسیم ,مارها را بهتر بشناسیم,دانلود تحقیق در مورد مارها را بهتر بشناسیم ,مارها,را,بهتر,بشناسیم
این فایل درباره ی تحقیق در مورد مارها را بهتر بشناسيم می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

دسته بندی : وورد

نوع فایل : .DOC ( قابل ويرايش و آماده پرينت )

تعداد صفحه : 3 صفحه

قسمتی از متن .DOC :

مارها را بهتر بشناسیم

Water Snake

از انواع مارهایی که در بستر رودخانه زندگی میکنند

مارها موجوداتی مرموز هستند و با وجود آنکه اغلب مردم از آنها وحشت دارند از پر طرفدارترین جاندارانی می باشند که می خواهیم راجع به آنها اطلاعات کسب کنیم.

تا کنون حدود 3000 گونه از این موجودات شناسایی شده اند که در این میان فقط حدود 400 گونه آنها سمی میباشند و از میان آنها فقط 50 گونه خطرناک بوده و میتوانند برای انسان مشکل ساز باشند. در ضمن باید بدانیم که مارهایی که سمی هم نیستند ممکن است شما را گاز بگیرند که در اینصورت جای هیچ نگرانی نیست.

برای بدست آوردن ایده از میزان خطر مارها می توان به آمار مراجعه کرد، بعنوان مثال در ایالات متحده سالانه بیش از 40 هزار مورد مرگ در اثر تصادفات رانندگی وجود دارد در حالی که بر اثر مار گزیدگی بطور متوسط فقط تعداد 15 مرگ گزارش می شود.

برای بدست آوردن ایده از میزان خطر مارها می توان به آمار مراجعه کرد، بعنوان مثال در ایالات متحده سالانه بیش از 40 هزار مورد مرگ در اثر تصادفات رانندگی وجود دارد در حالی که بر اثر مار گزیدگی بطور متوسط فقط تعداد 15 مرگ گزارش می شود.

کجا را برای زندگی انتخاب میکنند

این موجودات بجز در قطب جنوب تقریبا" در سایر قسمت های دنیا وجود دارند. اغلب مارها روی زمین یا زیر آن زندگی می کنند اما برخی از انواع آنها هم وجود دارند که درختان یا آب را محل زندگی خود انتخاب می کنند. کنار رودخانه ها باتلاقها نیز از جمله مکانهای مورد علاقه برای زندگی این خزندگان می باشد. گونه های جالبی از مارها در آسیای جنوب شرقی مشاهده شده است که توانایی پریدن نیز دارند و بسادگی از شاخه درختی به شاخه دیگر می پرند.

نحوه شکار

Phyton

بزرگترین دلیل ترس مردم از مارها عدم شناخت

دقیق می باشد. در این شکل مادر و فرزندی را

ملاحظه می کنید که یک پیتون در دست دارند

.

خطر مارها را می توان به دو دسته تقسیم کرد، اول آنهایی که با سم خود می توانند باعث مشکلاتی در سیستم عصبی یا گردش خون طعمه شوند و دسته دوم آنهایی که با قدرت ماهیچه های خود می توانند طعمه را تحت فشار قرار دهند یا خفه کنند. این نوع از مارها با آرامش خیال آنقدر منتظر می مانند تا طعمه به آنها نزدیک شود و سپس در زمان مقتضی خود را به دور آن پیچیده آنقدر فشار می دهند تا جانور - یا انسان ! - از نفس کشیدن باز ایستد. در حالی که مارهای سمی پس از تزریق یا پاشیدن سم به طعمه منتظر می مانند تا طعمه از پای در آید.

پس از ازپای در آوردن طعمه چه با سم و چه از طریق فشار دادن، از آنجایی که مارها دندان برای جویدن یا خرد کردن ندارند مجبور هستند که طعمه خود را درسته ببلعند و سپس توسط ترشحات معده آنرا هضم کنند.

غذای مورد علاقه مارها

با توجه به اندازه و ابعاد، یک مار عادی ممکن است انواع کرم، حشرات، انواع موش، انواغ تخم مرغ سایر حیوانات، قورباغه و ... را بعنوان غذا برای خود انتخاب کند.اما مارهایی که جثه بزرگتری دارند ممکن حیواناتی در ابعاد خود را نیز ببلعند بعنوان مثال یک پیتون (Python) با وزن 70 کیلوگرم بسادگی می تواند یک حیوان 70 کیلوگرمی را بلعیده و هضم کند.

تولید مثل مارها

اغلب مارها بوسیله تخمگذاری تولید مثل میکنند. تخم مارها بسیار سفت می باشد و حالت چرم مانند دارد بگونه ای که در برخی موارد نوزادان بدون کمک مادر نمی توانند از تخم بیرون بیایند. دلیل نرم بودن پوسته تخم آن است که مارهای ماده برای حفاظت از تخم ها اغلب آنها را در بدن خود تا هنگام تولد نوزادان نگاه می دارند. جالب است بدانید که اغلب بچه مارها در قسمت جلوی سر خود به هنگام بیرون آمدن از تخم دندان خاصی دارند که به Egg Tooth معروف است و توسط آن قاعدتا" باید بتوانند پوسته تخم را پاره کنند.

مطالب دیگر:
📖دانلود جزوه دستنویس تحقیق در عملیات.📖دانلود مجموعه سوالات صنعت ساختمان فنی حرفه ای بهمراه جواب | گچ کار | بنای سفت کار | کاشی کار | سنگ کار | نقاش ساختمان📖دانلود سوالات کارگر عمومی بنای سفت کار درجه 1 | فنی حرفه ای | تعداد 185سوال تستی به همراه جواب📖دانلود جزوه سیستم های اطلاعات مدیریت📖دانلود جزوه مقاومت مصالح 1 محمد علی برخورداری📖دانلود جزوه مدیریت رفتار سازمانی زهرا برومند📖دانلود جزوه مبانی سازمان و مدیریت خانم طاهره فیضی📖دانلود نمونه سوال درس دانش خانواده و جمعیت علوم انسانی پیام نور📖دانلود نمونه سوال درس حفظ جزء 30 قرآن کریم پیام نور📖دانلود نمونه سوال پیام نور اخلاق اسلامی عمومی علوم انسانی📖دانلود نمونه سوال درس آشنایی با دفاع مقدس عمومی علوم انسانی پیام نور📖دانلود نمونه سوال درس اندیشه اسلامی 1 عمومی علوم انسانی پیام نور📖دانلود نمونه سوال درس اندیشه اسلامی 2 عمومی علوم انسانی پیام نور📖دانلود نمونه سوال درس اندیشه سیاسی امام خمینی عمومی علوم انسانی پیام نور📖دانلود نمونه سوال درس انقلاب اسلامی ایران عمومی علوم انسانی پیام نور📖دانلود نمونه سوال درس آیین زندگی اخلاق کاربردی علوم انسانی پیام نور📖دانلود نمونه سوال درس تربیت بدنی 1 عمومی علوم انسانی پیام نور📖دانلود نمونه سوال درس تربیت بدنی 2 یا ورزش 1 عمومی علوم انسانی پیام نور📖دانلود نمونه سوال درس تفسیر موضوعی قرآن عمومی علوم انسانی پیام نور📖دانلود نمونه سوال درس فارسی عمومی علوم انسانی پیام نور📖دانلود نمونه سوال درس فلسفه اخلاق عمومی علوم انسانی پیام نور📖دانلود نمونه سوال درس برنامه ریزی کسب و کار پیام نور📖دانلود نمونه سوال درس آشنایی با علوم اسلامی پیام نور📖دانلود نمونه سوال درس تربیت بدنی ویژه پیام نور📖جزوه ی فقه الاخلاق (آموزش محور)