دریافت{تحقیق در مورد لولر لیزری }

تحقیق در مورد لولر لیزری |1609821|ejz|تحقیق در مورد لولر لیزری ,لولر لیزری,دانلود تحقیق در مورد لولر لیزری ,لولر,لیزری
این فایل درباره ی تحقیق در مورد لولر لیزری می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

دسته بندی : وورد

نوع فایل : .doc ( قابل ويرايش و آماده پرينت )

تعداد صفحه : 4 صفحه

قسمتی از متن .doc :

تسطيح ليزري(لولر ليزري/اسكريپر ليزري)

ستگاههای تسطیح لیزری به دلیل دقت و کارآئی مناسب و عدم نیاز دائم به کارشناسان خبره، سادگی، سرعت عمل بالا و کار در هر شرایطی، در سایر کشورهای جهان مورد توجه واستقبال زارعین قرار گرفته است . وارد کردن این تكنولوژي به كشور و استفاده از آن در مزارع کوچک و بزرگ و جلب اعتماد کشاورزان مي تواند نقش موثري در توسعه مكانيزاسيون و افزايش بهره وري و نيز رسيدن به كشاورزي پايدار ايفا نمايد . لذا فراهم کردن بستر مناسب برای دسترسی هر چه آسانتر زارعین به این دستگاهها امری بسیار ضروری می باشد كه از اهداف شركت آژينه به شمار مي آيد .

شركت آژينه صنعت پارسه از سال 1382فعاليت خود رادر زمينه كشاورزي دقيق شروع و در اجراي طرح هاي تسطيح ليزري به صورت طرح هاي الگويي و تحققيقاتي در سطح منطقه با سازمان جهاد كشاورزي ، اداره توسعه مكانيزاسيون و آب و خاك همكاري داشته است .

در زمينه سيستمهاي ليزري شركت آژينه صنعت پارسه با شركت Moba ( موبا – آلمان ) همكاري و هم اكنون نيز نماينده اسكريپرو لولرهاي ليزري متنوعي از جمله اسكريپرهاي ليزري J.N.R (جي.ان.آر استراليا ) و لولرهاي ليزري Alpler (آلپلر- تركيه) مي باشد .

در اين شركت روي نمونه هاي متنوع لولر هاي ليزري از جمله : رينولدز ( آمريكا ) ، ميسكين ( آمريكا ) ، داربيشر ( آمريكا ) ، انلي ( تركيه ) ، آلپلر ( تركيه ) و اسكريپر هاي J.N.R ( استراليا ) و نيز سيستمهاي ليزر ايگل ( آمريكا ) ، تاپكن ( ژاپن ) ، ميكروفين ( دانمارك ) ، جئوفنل ( آلمان ) ، ليزر مارك ( آمريكا )آزمايش و تحقيقات لازم صورت پذيرفته است .

از ديگر فعاليت هاي شركت آژينه تجهيز ماشين آلات و دستگاههاي راه سازي به سيستمهاي ليزري و سونيك مي باشد.

اين شركت در حال حاضر به عنوان اولين توليد كننده ادوات ليزري ، خط توليد اسكريپر ليزري طرح جي.ان.آر استراليا و لولر ليزري طرح ميسكين آمريكا را راه اندازي و توليد اين دستگاهها را آغاز كرده است .

مزاياي تسطيح ليزري به استناد نقطه نظرهای کشاورزان

مهمترین و غیر قابل انکارترین مزیت این سیستم نسبت به سایر روشها، دقت دستگاه در تسطیح بر اساس شیبهای بسیار دقیق طولی و عرضی، به دلیل هوشمند بودن سیستم ترازیاب لیزری آن و عدم نیاز به حواس انسانی در کنترل تیغه خاکورز برای ایجاد سطحی صاف با شیب مورد نظر مي باشد

1 . كاهش مصرف آب ، كود و امکان توزیع یکنواخت آب در تمام سطوح مزرعه به طور یکسان

2 . عدم نیاز به مرزهای عرضی و کم شدن تعداد مرزهای طولی در مزرعه

3 . کفایت یک نفر کارگر برای آبیاری تا سطحی بیش از 50 هکتار

4 . کاهش علفهای هرز و افزایش کیفیت و راندمان محصول به دلیل توزیع یکسان آب و مواد غذائی

5 . افزایش راندمان کار و عمر مفید ماشین و دنباله بندهای کشاورزی و کاهش هزینه های تعمیر

6 . سرعت عمل کمباین و کاهش تلفات ریزش محصول در زمان برداشت

7 . کاهش مصرف سوخت

8 . کاهش مصرف برق در آبیاری

9 . افزايش سطح زير كشت اراضی زراعی به دليل حذف پشته های اضافی و کانال های آبياری،

10 . عدم نیاز به نقشه بردار و نقشه برداری بوسیله دوربینهای مخصوص به روش مهندسی

11 . امکان تسطیح مزارع و سطوح کوچک، حتی محیط های محصور مانند گلخانه و انبارها، با دقت بسیار بالا

12. امکان طراحی و احداث جاده های بین مزارع ، حفر کانالهای زهکش و آبرسان فرعی یا اصلی ، احداث کانالهای آبیاری در مزارع

13 . کاهش هزينه عمليات کاشت، داشت و برداشت

14 . کاهش مشکلات عصبی و تامین امنیت روانی

جهت انجام عمليات تسطيح بر اساس ميزان حجم عمليات خاکبرداری باید اقدام به انتخاب دستگاه مناسب نمود تا علاوه بر صرفه جویی در وقت و هزینه از تخریب ساختمان خاک جلوگیری شود.

در صورتی که حجم خاک برداری کمتر از 450 متر مکعب در هکتار باشد از لولر و اگر حجم خاک برداری بیش از 450 متر مکعب در هكتار باشد از اسکریپر استفاده می شود.

علاوه بر كشاورزي سيستمهاي ليرزري در بخشهاي ديگر مانند ساختمان سازي ، راهسازي و . . . كاربرد بسيار زياد دارد.

با تجهيز دستگاهها و ماشين آلات راهسازي مانند گريدر ،بيل مكانيكي ، فينيشر ( دستگاه آسفالت ) و . . . به سيستمهاي ليزري و سونيك مي توان علاوه بر افزايش دقت و راندمان كاري هزينه ها را بسيار كاهش داد .


مطالب دیگر:
رایانش ابری،توازن بار و تشریح کامل مفاهیم معماری و مدیریت در آنبررسی وضعیت ایمنی كار در صنایعنقش و عملکرد ایمنی در صنایعافزایش كارایی پرس و جوهای پایگاه داده تحلیلی با نگاشت مكعب مفهومی به فضای دوبعدیاستقرار سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت حرفه ایبررسی یک روش عملی بمنظور کاهش اثرات هارمونیکی بار برروی سیستم های حفاظتیکاربردهای فناوری نانو در ماشین آلات کشاورزیارزش و اهمیت بهداشت و ایمنی در محیط کارعلایم ایمنی محافظت در برابر آتش‌سوزیمبانی ساختار سازمانیبلوغ سازمانی در مدیریت پروژه های فناوری اطلاعاتارتباط سبکهای یادگیری وابسته / نابسته به زمینه با پیشرفت تحصیلی زبان فارسی دانش آموزان سال سوم راهنمایی شهر سقز درسال تحصیلی 87-86بررسی مشکلات زبانی دانش آموزان دوزبانه کردی_فارسی زبان ایلامیفراتحلیل نقش آموزشهای پیش از دبستان و دوزبانگی در پیشرفتفرمان اتومبیلپردازش موازی و ابزار Globusدولت الکترونیک گامی در جهت پیاده سازی سیاست های اصل 44بومی سازی جایگزین ها و راهکارهای کاهش جمعیت کیفرینظارت در سازمانهای مجازیپلیمر مهندسی PET و افزودنی U1بررسی موانع و منابع پیاده سازی بانکداری الکترونیک در ایرانبررسی مشکلات ایجاد و بکارگیری سیستم های اطلاعات مدیریت(MIS) در کشورنظارت الکترونیکی بر بزه‌کاران به جای زندانی کردنموانع کاربرد فناوری اطلاعات از نگاه مدیریت تغییرتحلیلی بر رشد اقتصادی در كشورهای عضو سازمان كنفرانس اسلامی (OIC) با تاكید بر تجارت و سرمایه انسانی